INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COPA AMERICA

FOTO A început Copa America! Victorie pentru columbieni în meciul de deschidere » Vezi aici programul complet al grupelor

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 iunie 2016 09:39

Columbia a învins Statele Unite cu 2-0 în meciul de deschidere al ediției aniversare Copa America, grație golurilor marcate de căpitanul James Rodriguez și Cristian Zapata.

Ediția cu numărul 45 a competiției se desfășoară pentru prima dată în istorie în afara Americii de Sud, iar partida dintre SUA și Columbia s-a jucat la Santa Clara.

Zapata a deschis scorul rapid pentru columbieni, în minutul 8, în timp ce James Rodriguez a stabilit scorul final în minutul 41, când a transformat un penalty și a reușit primul său gol la Copa America.

Astăzi se va juca și cea de-a doua partidă din Grupa A, dintre Costa Rica și Paraguay, urmată de două meciuri din Grupa B, în care Haiti va întâlni Peru, iar Brazilia va înfrunta naționala Ecuadorului.

Argentina - Bolivia

Transfer de ultimă oră în Superligă » L-au adus pe noul Compagno: cine e „tancul” de 1,98 metri!
Gigi Becali, ultimele detalii despre țintele din perioada de mercato: „Voi investi 3-4-5 milioane” + „Cu Chipciu nu putem merge în Champions League”

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”