INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  QATAR

Claudiu Keşeru, o nouă reuşită pentru Al-Gharafa » Românul a ajuns la 7 goluri din tot atîtea meciuri

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 aprilie 2015 20:42

Claudiu Keşeru a marcat din nou pentru Al-Gharafa în campionatul din Qatar, într-un meci de pe terenul lui Al-Sadd.

Atacantul român a înscris al şaptelea său gol pentru Al-Gharafa în tot atîtea meciuri jucate. Reuşita de azi a venit în minutul 29, cînd scorul era deja 3-0 pentru Al-Sadd.

Al-Gharafa ocupă locul 5 în campionatul din Qatar, cu 36 de puncte după 24 de etape. La pauza meciului dintre Al-Sadd şi Al-Gharafa scorul era 3-1, iar după pauză formaţia românului a mai primit două goluri.

Claudiu Keşeru este într-o formă bună, asta demonstrînd-o şi ultimul gol de la echipa naţională, în victoria României, 1-0, cu Insulele Feroe.