FOTBAL  »  LIGA 3  »  DINAMO II - ASTRA II

EXCLUSIV "Câinii" mici se mușcă între ei! Un om transferat de Andone și-a scos coechipierii din sărite la jocul cu Astra II: "Își bate joc de noi?"

Articol de - Publicat marti, 08 noiembrie 2016 13:08

Dinamo II a remizat azi pe teren propriu cu Astra II Giurgiu, scor 1-1. Târcoveanu a marcat primul, în minutul 13, dar Banu a egalat pentru giurgiuveni în partea a doua a jocului (67).

Ratările lui Daniel Popa, jucător care a cochetat și cu prima formație a "câinilor", i-au scos din sărite pe coechipieri, care chiar i-au cerut lui Diniță să ia măsuri.

Atacantul a irosit mai multe șanse de a marca în ambele reprize, iar fundașii lui Dinamo II au reacționat dur: "Domn' profesor, ăsta își bate joc de noi?", i-au spus aceștia antrenorului Laurențiu Diniță chiar în timpul meciului.

Tehnicianul n-a luat însă nici o măsură, așa că Popa a jucat toate cele 90 de minute, fără să aibă vreo reușită. Dinamo II este pe locul 10 în Liga a 3-a, cu doar 12 puncte în 10 meciuri. Are 6 remize și două succese.

Steaua II nu stă nici ea foarte bine, fiind pe locul 8, cu 14 puncte, însă e doar la un punct de ocupanta locului 3, Atletic Bradu.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga