INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL AHLI

Mahrez, Firmino, Saint-Maximin și Kessie, zdrobiți în Arabia Saudită » Rezultatul e șocant

Echipa de start a lui Al Ahli/ foto: Twitter @Al Ahli

Articol de - Publicat duminica, 03 septembrie 2023 11:25 / Actualizat duminica, 03 septembrie 2023 12:05

Al Ahli, echipă care a cheltuit 184 de milioane de euro în acest mercato, a pierdut cu Al Fateh, scor 1-5, în etapa #5 din campionatul Arabiei Saudite.

Al Ahli a aliniat la start un atac impresionant, demn de orice echipă de top din Europa, cu Saint-Maximin, Mahrez și Firmino, dar nu a fost suficient. A pierdut primul meci din acest sezon, după 4 victorii la rând, într-un mod surprinzător.

FCSB e la un pas de a ceda un jucător în Superligă! Mutarea depinde de o clauză
TRANSFER

Al Ahli, spulberată în Arabia Saudită

Al Ahli a început bine, cu gol în minutul 6, prin Gabri Veiga, și părea că va avea un meci ușor. Nu a fost așa, pentru că Al Fateh, parcă de nicăieri, s-a dezlănțuit după pauză, marcând 4 goluri. Reușita de 1-1 a venit în minutul 21, prin Brikan, care a transformat un penalty.

Zelaryan a dus scorul la 2-1 în minutul 59, iar scorul rămas neschimbat până spre finalul meciului. Batna a reușit dubla (89' și 90'3), iar Bendebka a închis tabelă în al 14-lea mint al prelungirilor, tot din penalty.

Echipa de start a lui Al Ahli: E. Mendy - Al Hurayji, Demiral, Ibanez, Al Zubaidi - Al Majhad, Kessie - Mahrez, Veiga, Saint-Maximin - Firmino

Eternul Ronaldo! Cristiano a marcat din nou și a ajuns la un număr fabulos de goluri în carieră