INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Arsenal - Manchester United 1-3 » Execuţie publică

Articol de - Publicat luni, 01 februarie 2010 00:00

Dintr-un "şoc", aşa cum se anunţa, Arsenal - Manchester United s-a transformat repede într-un marş al campioanei en titre a Angliei.

United şi-a clamat superioritatea încă din debut, iar la pauză conturile erau deja încheiate: Almunia, care a deviat în proprie poartă un şut al lui Nani, şi Rooney, la capătul unei acţiuni plecate tot din piciorul său, le-au adus oaspeţilor un avantaj meritat pe tabelă. Scorul a luat proporţii la reluare, cînd Park a fost lansat în adîncime şi l-a executat pe nefericitul Almunia din careu. Abia la 0-3, Arsenal a început să "mişte". Dar golul lui Vermaelen a venit prea tîrziu.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni