INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PRIMERA DIVISION

Barca face lucruri trăsnite

Articol de - Publicat vineri, 16 aprilie 2010 00:00

Barca demonstrează în fiecare zi că n-are limite. Şi că nu numai Messi poate fi genial.

Ce mai putea inventa trupa lui Pep Guardiola, după ce a răpus-o pe Real, chiar la Madrid? Nu mai lipsea decît un gol de la centrul terenului. Catalanii au făcut-o însă marţi şi pe-asta. S-a întîmplat în minutul 68 al partidei cu La Coruna. Era 1-0 şi Depor prinsese curaj după pauză, forţînd egalarea.

Dar Pedro a risipit emoţiile, cu o execuţie sclipitoare. A prins un lob fenomenal de la 40 de metri, mingea trimisă cu mult efect intrînd în plasă chiar lîngă bară. E acelaşi Pedro intrat în istorie ca primul care a marcat în toate cele 6 competiţii cîştigate sezonul trecut de Barca. Toure Yaya a făcut apoi 3-0 şi marşul triumfal către titlu continuă.

Comentarii (10)
 •  16 Aprilie 2010, 22:58

Cei care contesta frumusetea golului lui Pedro ori (1) sunt fani Real Madrid, ori (2) nu au vazut golul, ori (3) pur si simplu nu se uita la fotbal. Daca va uitati si luati in considerare viteza fazei, pozitia, distanta, traiectoria (aproape perfecta) si faptul ca a dat cu stangul, care nu e piciorul de baza, o sa va dati seama ca rare sunt astfel de executii. Cam asta poate face o echipa formata in majoritate din fotbalisti crescuti la propria scoala de fotbal. Ia exemplu, Real Madrid!!!

•  16 Aprilie 2010, 18:03
Postat de pe 16 Aprilie 2010, 13:14

Week 32 Wed 14 Apr 22:00 FC Barcelona 3 - 0 Deportivo a MIERCURI SA JUCAT MECIUL NU MARTI

macar nu mai vorbi...ai facut vreodata antrenament pe un teren de fotbal? ai incercat sa sutezi la o poarta de 7,32 x 2,42 sa vezi ca e usor sa inscri cand e goala si nu te streseaza nici un adversar? un jucator tehnic iti baga mingea in ditamai poarta aia de cate ori vrei tu de la 40m....nu e mare greutate. eu am jucat portar mult timp si pana si eu fara prea multa tehnica reuseam la antrenamente de la 40m sa o bag in poarta

•  16 Aprilie 2010, 13:14
Postat de pe 16 Aprilie 2010, 04:53