INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BOLOGNA - MILAN 1-4

Beckham la primul gol

Articol de - Publicat luni, 26 ianuarie 2009 00:00

Englezul a marcat la 5 săptămîni de la venirea în Italia

La al treilea meci la Milan du­pă împrumutul de la L.A. Galaxy, Da­vid Beckham a reuşit să şi marcheze ieri în victoria de la Bo­logna (4-1). Titularizat iar de antrenorul Carlo Ancelotti, mijlo­ca­şul englez a punctat cu un voleu la colţul scurt,:) executîndu-l pe An­to­nioli.  “Pe lîngă gol, Becks a în­cîn­tat prin execuţii de cla­să şi pase delicioase. A fost de ne­oprit”, a co­mentat online “Gaz­zet­ta dello Sport”, rămînînd în pre­mie­ră în teren pînă la final.

“Rossonerii” lichidaseră însă con­turile pînă la pauză. Deşi Di Va­io a deschis scorul din penalty, Bo­logna nu a rezistat asaltului mi­la­nez. Antonioli a încasat 3 go­luri, între care două semnate de Kaka, brazilianul revanşîndu-se faţă de tifosi după telenovela Man­­chester City. În minutul 72 An­celotti l-a băgat pe Ronal­din­ho, pe care-l pe­depsise pentru că nu aleargă.

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”