INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER CITY - NEWCASTLE

Ben Arfa, accidentat şi scos de pe teren pe targă, după ce i s-a pus masca de oxigen

Hatem Ben Arfa

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 octombrie 2010 00:00

Atacantul francez al formaţiei Newcastle Hatem Ben Arfa s-a accidentat, duminică, la începutul meciului din Premier League cu Manchester City.

Ben Arfa a rămas întins pe teren, aparent accidentat la un genunchi, în urma unui fault al olandezului Nigel De Jong. Meciul a fost întrerupt timp de 4 minute pentru ca jucătorul să poată primi îngrijiri, dar, într-un final, internaţionalul francez a fost scos pe targă, după ce i s-a pus masca de oxigen.

Locul său a fost luat de Routledge. La pauză Manchester City - Newcastle se află la egalitate, 1-1.

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”