INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - REAL MADRID 1-1

Catalanii nu-și revin după remiza din El Clasico: "E o dezamăgire uriașă pentru noi toți. Am dominat meciul"

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 decembrie 2016 19:50

Barcelona și Real Madrid au remizat în El Clasico, 1-1, după ce catalanii au condus până-n minutul 90, când Sergio Ramos a egalat cu o lovitură de cap.

Luis Enrique, antrenorul catalanilor, s-a arătat dezamăgit de rezultatul de azi și spune că echipa sa trebuia să câștige, ținând cont de ocaziile avute.

"Am avut controlul partidei, am reușit bine tranziția. Am pus în pericol un adversar bun. Leo Messi a avut și el două ocazii uriașe de a marca. Am fi avut nevoie de o victorie în acest meci, dar a venit acel minut 90 și diferența acum rămâne de 6 puncte. E o dezamăgire pentru noi toți că n-am reușit să câștigăm.

Trebuie să ne gândim că pierdem multe puncte pe teren propriu. Echipa noastră a arătat mai mult fotbal azi, iar adversarul a încercat să închidă jocul. La câte ocazii de gol am avut ar fi trebuit să câștigăm meciul. Mi-aș fi dorit ca diferența față de Real să scadă după această partidă", a declarat Luis Enrique la conferința de presă.