INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

Conspirație?! Furat de arbitri? Trădat de propriii oameni? Mourinho nu se împacă deloc după ultimul eșec

Mourinho a clacat tocmai la meciul 100 pe banca lui Chelsea în Premier // Foto: Reuters

Articol de - Publicat luni, 31 august 2015 00:00

Managerul portughez reclamă neacordarea unui penalty și-și acuză  ”doi sau trei jucători” că n-au dat totul pe teren.

Jose Mourinho e ca un leu în cușcă după 1-2 cu Crystal Palace. Managerul lui Chelsea se simte vulnerabil și încearcă să-și recapete suveranitatea "mușcînd" în stînga și-n dreapta.

Prima țintă, arbitrul Craig Pawson. În prima repriză, la scorul de 0-0, tehnicianul portughez a văzut o tragere de tricou la căderea lui Zouma, în careul advers, și susține că Pawson "a făcut o mare greșeală neacordîndu-ne penalty-ul cuvenit. Dacă intram cu 1-0 în pauză, jocul ar fi curs altfel".

Mou e nemulțumit inclusiv de propriii jucători: "Doi sau trei au fost departe de ceea ce aștept de la ei. Chiar îmi reproșez că nu l-am înlocuit pe unul. L-am ținut 90 de minute pe teren, dar nu mă întrebați despre cine este vorba. N-am să vă spun niciodată".

3 înfrîngerii-a administrat lui Mourinho în campionat Alan Pardew, managerul lui Crystal Palace. Cele mai multe!

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședința s-a încheiat! Cristiano Bergodi a plecat OFICIAL de la Rapid: „Mulțumim pentru momentele frumoase”