INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL NASSR

VIDEO + FOTO De la „campionatul saudit e mai bun ca MLS”, la 0-5 cu locul 13 din La Liga » Echipa lui Ronaldo, zdrobită într-un amical + Cristiano s-a luat de arbitru

Cristiano Ronaldo/ foto: Imago Images +7   FOTO
Cristiano Ronaldo/ foto: Imago Images

Articol de - Publicat marti, 18 iulie 2023 14:20 / Actualizat marti, 18 iulie 2023 14:44

Al Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo, a fost zdrobită de Celta Vigo, locul 13 în sezonul trecut de La Liga, cu 0-5.

Al Nassr este într-un cantonament în Portugalia, prilej pentru Ronaldo să acorde un interviu amplu pentru A Bola. Cristiano a declarat, printre altele, că „Liga saudită este mult mai bună ca MLS. Toți jucătorii mari vin aici”. Doar că declarațiile lui au venit înainte de umilința cu Celta, scor 0-5.

Al Nassr - Celta Vigo 0-5/ foto: Imago Images
+3 FOTO

Cristiano a jucat doar prima repriză pentru Al Nassr, iar la pauză scorul a fost 0-0. Ronaldo a fost ovaționat de suporterii portughezi prezenți în tribune la fiecare atingere de balon.

S-a stabilit televizarea partidei Sheriff - Farul! Câți suporteri constănțeni sunt așteptați la meci + cum se comportă fanii moldovenilor
sheriff - farul

Ronaldo a atacat arbitrul după ce Al Nassr a fost umilită de Celta Vigo într-un meci amical

După pauză, Al Nassr a rămas în 10 oameni, după ce Al Amri a văzut cartonașul roșu în minutul 52. Fără Ronaldo și fără Brozovic, schimbat în minutul 54, saudiții s-au prăbușit.

Gael Alonso a deschis scorul în minutul 57, iar avantajul celor de la Celta a fost dublat doar 5 minute mai târziu, de Rodriguez. El a reușit să marcheze din nou, în minutul 71. Al Nassr a mai încasat două goluri, de la Larsen ('73 și '75).

După meci, Cristiano a vorbit cu jurnaliștii portughezi și a acuzat arbitrajul: „Arbitrul a stricat meciul în partea a doua, după ce noi am dominat jocul în prima parte și am jucat foarte bine”.

VIDEO. Rezumatul meciului Al Nassr - Celta Vigo 0-5

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului