INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GAFĂ

FOTO Cristiano Ronaldo pune în pericol contractul de 160 de milioane de euro! Imaginile care l-au dat de gol

Cristiano Ronaldo (38 de ani) a purtat apărători Adidas în meciul amical pierdut de Al Nassr în fața celor de la Celta Vigo, scor 0-5. Portughezul are contract cu Nike de peste 20 de ani. +14   FOTO

Articol de - Publicat joi, 20 iulie 2023 19:15 / Actualizat joi, 20 iulie 2023 20:08

Cristiano Ronaldo va trebui să uite rapid partida amicală împotriva spaniolilor de la Celta Vigo. Atacantul în vârstă de 38 de ani a avut o prestație ștearsă, iar acum riscă să aibă probleme cu sponsorul Nike, cel alături de care lucrează de mai bine de două decenii.

Cine face așa ceva?! Ultrașii unei echipa de Liga 3 au luat cu asalt un AMICAL în deplasare, iar imaginile fac înconjurul lumii! Spectacol INCREDIBIL
AMICAL

Cristiano Ronaldo, „a trădat-o” pe Nike

Fanii au analizat imaginile meciului și au descoperit că Ronaldo a purtat, mascate de jambiere, apărători Adidas X Pros.

+10 FOTO

În 2016, Cristiano Ronaldo semna un contract valabil 10 sezoane cu Nike, în valoare totală de 160 de milioane de euro, excepând diferitele bonusuri.

Apărătorile Adidas X Pros purtate de Ronaldo

Transferul lui Cristiano în Arabia Saudită a atras un contract de sponsorizare nou și pentru Al Nassr. Clubul a anunțat parteneriatul cu Nike pentru sezonul 2023/2024.

Ronaldo a atacat arbitrul după ce Al Nassr a fost umilită de Celta Vigo într-un meci amical

După pauză, Al Nassr a rămas în 10 oameni, după ce Al Amri a văzut cartonașul roșu în minutul 52. Fără Ronaldo și fără Brozovic, schimbat în minutul 54, saudiții s-au prăbușit.

Gael Alonso a deschis scorul în minutul 57, iar avantajul celor de la Celta a fost dublat doar 5 minute mai târziu, de Rodriguez. El a reușit să marcheze din nou, în minutul 71. Al Nassr a mai încasat două goluri, de la Larsen ('73 și '75).

După meci, Cristiano a vorbit cu jurnaliștii portughezi și a acuzat arbitrajul: „Arbitrul a stricat meciul în partea a doua, după ce noi am dominat jocul în prima parte și am jucat foarte bine”.

Fostul fotbalist de la FCSB a dat din casă într-un interviu acordat bulgarilor: „Gigi Becali nu e așa cum îl știți!”