INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  UNGARIA

Cu un pas către primul trofeu ratat » Formaţia lui Vasile Miriuţă a pierdut în faţa unei divizionare secunde

Articol de GSP - Publicat marti, 02 decembrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 02 decembrie 2014 17:09

Formaţia maghiară Gyor, antrenată de Vasile Miriuţă, a pierdut pe teren propriu prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Ligii Ungariei în faţa lui Szigetszentmiklos, scor 1-2.

Golul gazdelor a fost marcat de Mayer, în minutul 60, iar pentru oaspeţii au înscris Szepessy, în minutul 65, şi Bonifert, 8 minute mai tîrziu.

Szigetszentmiklos evoluează în liga secundă din Ungaria şi ocupă locul 10 din 16 echipe, cu 20 de puncte după 15 etape.

Acesta a fost al doilea meci al lui Vasile Miriuţă pe banca lui Gyor, primul fiind cel împotriva lui Paks, scor 2-2.

Răsturnare de situație cu transferul lui Louis Munteanu la FCSB! Gigi Becali a dat vestea: „Probabil azi”
Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”
Altele

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”