INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

"Diavolii" au marcat în prelungiri

Articol de - Publicat luni, 08 decembrie 2008 00:00

Într-o etapă în care Liverpool şi Chelsea au bătut în deplasare, Manchester United era să se împiedice pe "Old Trafford" de Sunderland. Rămaşi fără antrenorul Roy Keane, fostul elev al lui Sir Alex Ferguson, oaspeţii au rezistat eroic pînă în al doilea minut de prelungiri. Carrick a şutat în bară şi Vidici a trimis cu sete în plasă, răzbunînd seria ocaziilor ratate de campioni. Un 1-0 chinuit, ce o menţine pe United în coasta tandemului fruntaş, obţinut fără Cristiano Ronaldo. Portughezul a ieşit uşor accidentat la mijlocul reprizei secunde, acuzînd dureri la coaste, şi astăzi va efectua o serie de analize.