INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FC SEVILLA - REAL SOCIEDAD 3-2

FC Sevilla - Real Sociedad 3-2. Meci nebun în La Liga: 4 goluri în primele 14 minute și un autogol caraghios

FC Sevilla - Real Sociedad / Captură Twitter

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 ianuarie 2021 15:08 / Actualizat sambata, 09 ianuarie 2021 17:04

FC Sevilla - Real Sociedad, primul meci al zilei din La Liga, a avut parte de o primă repriză extrem de atractivă: în primele 14 minute ale partidei, se marcaseră deja patru goluri! După 2-2 la pauză, andaluzii s-au impus în final cu 3-2.

Andaluzii au deschis scorul în minutul 4, prin En Nesyri. Doar un minut mai târziu, Sociedad a egalat după o fază confuză, încheiată cu un autogol caraghios al lui Diego Carlos.

Același En Nesyri a dus-o pe FC Sevilla în avantaj în minutul 7, însă avantajul gazdelor n-a durat nici de data aceasta foarte mult. În minutul 14, Isak a înscris pentru Sociedad, stabilind un scor neverosimil după doar un sfert de oră. În final, gruparea lui Julen Lopetegui a câștigat cu 3-2, golul victoriei fiind reușit tot de En Nesyri, de departe omul meciului.

Clasament La Liga

EXCLUSIV Fiul fostului prim-ministru al României, „blocat” la meciul Barcelonei: „Tata, a pus Messi mâna pe umărul meu”

Haos la Madrid! Atletico Madrid - Athletic Bilbao, amânat din cauza ninsorilor! Ce se întâmplă cu Osasuna - Real?

Vești bune din Spania: Eusebio Sacristan a ieșit din comă după 9 zile!

Ce scrie presa din Ungaria după eșecul drastic cu Elveția de la EURO: „Nici măcar Dumnezeu”
Euro 2024
Fundaș din Italia la Dinamo. Tratativele au intrat în linie dreaptă, urmează să fie prezentat
Sărbătoare la Focșani, dar nu pentru CS Dinamo! Echipa Ministerului de Interne, un nou FAIL în goana după Liga 2! Cunoaștem ultima echipă promovată în liga secundă