INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FCSB - SPORTING

FCSB - Sporting // VIDEO Sporting Lisabona, victorie fără emoții în prima etapă » Un jucător a dat toate golurile + cum a arătat echipa

Articol de GSP - Publicat luni, 07 august 2017 08:44

FCSB și Sporting Lisabona se vor duela în play-off-ul UEFA Champions Legue. Turul va avea loc pe 15 august, în Portugalia, iar returul este pe 23 august, în România.

Sporting Lisabona s-a impus în etapa de debut a campionatului Portugaliei. "Leii" au jucat în deplasare cu Aves şi au câștigat fără probleme, scor 2-0.  Ambele goluri au fost marcate de Gelson Martins.

În minutul 23, Gelson a primit o pasă în adâncime de la argentinianul Acuna, cumpărat în această vară, a preluat mingea în careu și a driblat ușor un adversar, marcând cu un șut bine plasat.

Scorul final a fost stabilit în minutul 73. Gelson a profitat de o respingere greșită, a recuperat mingea în careu și a înscris cu un șut de la 12 metri.

Vezi aici video

Echipa folosită de Sporting: Rui Patricio - Piccini, Coates, Mathieu, Coentrao - Bruno Fernandes, William Carvalho - Gelson, Adrien Silva, Acuna - Bas Dost
Au mai jucat:  Podence, Battaglia, J.Silv