INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ROMÂNIA - POLONIA, 11 NOIEMBRIE; 21:45, TVR, LIVETEXT PE GSP.RO

VIDEO Atenție la Lewandowski! Polonezul e în superformă înaintea meciului cu România » Rupe plasele și la echipa de club și la națională

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 octombrie 2016 18:17

Robert Lewandowski, 28 de ani, traversează un moment fantastic înaintea meciului cu România din preliminariile pentru CM 2018.

VEZI VIDEO

Atacantul Poloniei a înscris de două ori în victoria echipei sale de pe terenul celor de la Augsburg, scor 3-1.

"Lewa" a punctat în minutele 19 și 48, ambele venind după pasele reușite de Robben. Olandezul a punctat și el în minutul 21 chiar din pasa lui Lewandowski, care și-a luat revanșa.

Koo Ja-Cheol a punctat pentru Augsburg în minutul 67, stabilind scorul final, 1-3. Bayern e pe locul 1, cu 23 de puncte, cu două peste RB Leipzig.

Lewandowski a înscris de 10 ori pentru Bayern în cele 13 meciuri jucate până acum. Polonezul se află într-o formă de invidiat și la națională.

A punctat în ultimele 8 partide oficiale. A făcut-o de 14 ori împotriva următoarelor echipe: Armenia, Danemarca, Kazahstan, Irlanda, Scoţia, Gibraltar, Germania şi Georgia.

România - Polonia este pe 11 noiembrie, de la ora 21:45, la București. Partida va fi transmisă în direct la TVR 1 și liveTEXT pe GSP.RO.

Ultrașii FCSB știu numele fotbaliștilor cu care negociază Becali și exultă: „5 ani nu ne bate nimeni!”
Al Hilal câștigă Cupa Regelui! Cristiano Ronaldo a plâns în hohote după ce a rămas fără trofeu cu Al Nassr

Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”

De asta a fost mazilit?! Ce a putut să facă în vestiar jucătorul plecat de la Dinamo