INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

FOTO și VIDEO Au dat de greu cu Deportivo » "Extratereștrii" au pierdut cu echipa lui Florin Andone, la 4 zile de la victoria zdrobitoare cu PSG

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 martie 2017 19:10

După victoria 6-1 cu PSG în manșa retur din optimile de finală ale Ligii Campionilor, Barcelona a pierdut în deplasare contra echipei lui Florin Andone, Deportivo la Coruna, scor 1-2. Atacantul român nu a jucat azi, fiind suspendat.

VIDEO » Deportivo la Coruna - Barcelona 2-1
A marcat: Joselu '40, Bergantinos'74/ Suarez '46
Click AICI pentru liveTEXT!

Cu 5 minute înainte de pauză, Joselu a deschis scorul pentru Deportivo, iar Luis Suarez a egalat imediat după reluare. Bergantinos a marcat golul victoriei în minutul 74, fiind la a treia reușită în poarta Barcelonei.

Deportivo a mai ratat o ocazie imensă de gol, la un contraatac purtat în ultimul minut al meciului, însă Ter Stegen a a intervenit și a respins șutul lui Fajr.

Barcelona este pe primul loc în Spania, dar poate fi depășită de Real Madrid, care are două meciuri mai puțin disputate și este la doar un punct în spatele catalanilor.

De cealaltă parte, echipa lui Florin Andone este pe locul 15, cu un avans de 8 puncte față de Granada, prima echipă aflată pe loc retrogradabil.

Echipele de start:

Deportivo la Coruna: Lux - Juanfran, Albentosa, Arribas, Navarro - Bergantinos, Borges - Gama, Gil, Fajr - Joselu
Rezerve: Tyton - Colak, John, Kakuta, Laure, Luisinho, Moreno
*Florin Andone este suspendat pentru cumul de cartonașe galbene

Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Pique, Mascherano, Alba - Gomes, Busquets, D. Suarez - Messi, L. Suarez, Turan
Rezerve: Cillessen - Alena, Digne, Iniesta, Paco, Rakitici, Umtiti

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”