INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - FC BARCELONA 1-1

FOTO şi VIDEO Faze controversate în "El Clasico" » Real Madrid şi FC Barcelona au cerut cîte un penalty

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat joi, 31 ianuarie 2013 00:05

Cele mai controversate faze din partida tur dintre Real Madrid şi Barcelona, scor 1-1, s-au petrecut în minutele 37 şi 82.

Rezultatul meciului din Cupa Regelui dintre cele două mari rivale va fi aprig dezbătut după ce în minutul 37, madrilenii au cerut penalty.

Callejon a centrat în faţa porţii lui Pinto, iar Dani Alves a venit din alunecare şi a atins mingea cu mîna, însă centralul partidei nu a acordat nimic deşi jucătorii şi suporterii celor de la Real Madrid au contestat dur decizia. La pauză scorul a fost egal, 0-0.

În minutul 81 a venit rîndul celor de la FC Barcelona să ceară penalty la un henţ al lui Carvalho, însă din nou centralul partidei nu a acordat nimic.