INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SCANDAL

FOTO Vicepreşedintele Milanului, acuzat că a sărit să bată un copil la meciul cu Fiorentina!

sursă foto: repubblica.it +3   FOTO
sursă foto: repubblica.it

Articol de GSP - Publicat luni, 08 aprilie 2013 00:00 / Actualizat luni, 08 aprilie 2013 12:49

Un incident petrecut în tribune la meciul Fiorentina - Milan 2-2, face vîlvă în presa din Italia.

Evenimentul îl are în prim plan pe vicepreşedintele clubului AC Milan, Adriano Galliani, care a avut un conflict cu un suporter.

Momentul s-a petrecut în minutul 34 al primei reprize, cînd Milanul era în atac. El Shaarawy a avut un duel cu Tomovici. Arbitrul a dictat fault şi i-a acordat cartonaş roşu lui Tomovici. Decizia i-a aprins pe fanii gazdelor, care au început să protesteze. Galliani a apludat decizia abitrilor şi şi-a atras astfel ostilitatea suporterilor.

Potrivit Gazzetta dello Sport, Galliani ar fi fost atacat cu monede, una dintre el lovindu-l în ochi pe un steward aflat în apropiere.

Oficialii Fiorentinei şi-au cerut scuze pentru comportamentul fanului, dar l-au acuzat pe Galliani pentru reacţia deplasată pe care a avut-o. "Şi Galliani a greşit. A sărit să bată un copil aflat în zona invitaţilor".

"Am identificat persoana respectivă şi nu va mai primi dreptul de a asista la meciurile Fiorentinei în acel sector", au menţionat oficialii Fiorentinei.

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului