INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

FOTO + VIDEO Einstein, go home! Masacru pe Old Trafford: United a bifat un record de goluri contra lui Leicester!

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 septembrie 2016 16:23

Manchester United s-a impus clar în meciul cu Leicester, campioana en-titre, scor 4-1.

Manchester United - Leicester 4-1
Au marcat: Smalling 22', Mata 37', Rashford 40', Pogba 42' / Gray 60'- VIDEO

În prima repriză, elevii lui Jose Mourinho au prestat cel mai bun fotbal din acest sezon și s-au distrat cu adversarii lor. După un început echlibrat, "diavolii" au început să marcheze la foc automat.

Smalling a deschis în minutul 22, după un corner, iar Mata a marcat cu un șut de la marginea careului, în minutul 37, după o acțiune spectaculoasă. Rashford a marcat cu un șut din doi metri, iar în minutul 42 a marcat și Pogba, cu capul, din 6 metri.

În a doua repriză, United nu a mai forțat. Leicester a marcat golul de onoare, în minutul 60. După o acțiune personală, Gray a șutat spectaculos, în vinclu, de la 20 de metri.

După această victorie, Manchester urcă pe locul 3, cu 12 puncte, iar Leicester rămâne pe 12, cu 7 puncte.

De 10 ani nu a mai dat Manchester United patru goluri în prima repriză, fără să primească vreunul, în Premier League.

Echipele de start:

Manchester United: De Gea - Valencia, Bailly, Smalling, Blind - Herrera, Pogba - Lingard, Mata, Rahsford - Ibrahimovici
Antrenor: Jose Mourinho

Leicester: Zieler - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez, Amartey, Drinkwater, Albrighton - Silamni, Vardy
Antrenor: Claudio Ranieri

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”