INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA CONFEDERAȚIILOR

FOTO+VIDEO Rusia, victorie în meciul de deschidere la Cupa Confederațiilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 iunie 2017 17:20

Țara gazdă a învins Noua Zeelandă cu scorul de 2-0, în primul meci de la Cupa Confederațiilor.

Rușii au controlat meciul și s-au impus în fața câștigătoarei Cupei Oceaniei din 2016. Formația antrenată de Cercesov a lovit bara înainte de a deschide scorul în minutul 32, prin autogolul lui Boxall.

Smolov a majorat avantajul gazdelor în minutul 69, la capătul unui contraatac letal plecat de la mijlocul terenului. Smolov a recuperat balonul, a trimis în dreapta la Samedov, care a centrat în fața porții unde primul a reluat cu un șut din fața porții.

Din aceeași grupă mai fac parte Portugalia, campioana europeană, și Mexic, deținătoarea Cupei CONCACAF 2015.

VIDEO » Rusia - Noua Zeelandă 2-0
A marcat: Boxall '32 (autogol), Smolov '69