INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AJAX - FEYENOORD

Gest revoltător în "De Klassieker" » Fanii nu l-au uitat pe Vermeer, fostul portar al lui Ajax

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 februarie 2016 17:29

Ajax a cîștigat meciul cu Feyenoord de pe teren propriu scor 2-1. Este a 6-a înfrîngere a echipei din Rotterdam în campionat.

Oaspeții au deschis scorul prin Toornstra în minutul 13. Peste doar 8 minute Younes a egalat din pasa lui Klassen.

În minutul 65 s-a făcut 2-1 grație reușitei lui Bazoer. Ajax putea învinge cu 3-1 însă Gudelj a irosit un penalty.

Fanii lui Ajax nu l-au uitat pe Vermeer, fostul lor goalkeeper care în prezent apără poarta marii rivale. Au apelat însă la un gest revoltător, spînzurînd o păpușă pe care scria numele acestuia.