INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FC BARCELONA

Ibrahimovici şi Pique, incerţi pentru El Clasico

Articol de - Publicat duminica, 04 aprilie 2010 00:00

Atacantul Zlatan Ibrahimovici şi fundaşul Gerard Pique acuză probleme medicale şi au devenit incerţi pentru partida de săptămîna viitoare, de pe Santiago Bernabeu, contra lui Real Madrid. Suedezul a resimţit dureri la şedinţa de încălzire dinainte meciului de campionat, cu Athletic Bilbao, 4-1, clubul catalan confirmînd că fotbalistul a suferit o ruptură musculară la piciorul drept, ceea ce-l împiedică să evolueze în returul cu Arsenal, din Liga Campionilor.

Gerard Pique a suferit o întindere la coapsa dreaptă şi, conform staff-ului medical, trebuie să ia o pauză de 6-7 zile. Fundaşul central catalan va încerca să grăbească recuperarea pentru a fi pe teren contra Realului, echipă împotriva căreia a marcat anul trecut, în celebrul 2-6.

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”