INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BETIS - BARCELONA

FOTO + VIDEO » Betis - Barcelona 1-1 » Toșca a fost integralist și i-a ținut în frâu pe Messi, Suarez și Neymar

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 ianuarie 2017 09:09

Betis Sevilla și Barcelona au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci în care Alin Toșca a fost integralist.

Betis - Barcelona 1-1 (Alex Alegria 75'/ Luis Suarez 90') - VIDEO

Barcelona a fost ținută în șah de Betis, care a jucat foarte bine și care a dominat meciul în primele 80 de minute. Gazdele au deschis scorul în minutul 75, grație loviturii de cap al lui Alex Alegria.

În minutul 90, Luis Suarez a stabilt scorul final, cu un șut de la 10 metri. Alin Toșca a jucat fundaș central și a fost extrem de sigur în intervenții, fără să greșească.

După acest egal, Barcelona este pe locul 3, cu 42 de puncte, iar Betis este pe locul 13, cu 23 de puncte strânse în 19 meciuri.

Betis: Adan, Piccini, Pezzella, Mandi, Toșca, Durmisi - Petros, Ruben Pardo, Ceballos - Alegria, Ruben Castro

Barcelona: Ter Stegen - Aleix Vidal, Pique, Mathieu, Digne - Denis, Rakitici, Arda Turdan - Messi, Suarez, Neymar
Rezerve: Cillessen, Mascherano, Jordi Alba, Umtiti, Sergi Roberto, Andre Gomes, Alcacer