INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PSV - FEYENOORD 10-0

Masacru în derby-ul din Eredivisie! PSV - Feyenoord 10-0!

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 octombrie 2010 00:00

PSV Eindhoven nu a avut milă de Feyenoord, în poarta căreia a marcat nu mai puţin de 10 goluri în derby-ul etapei din Olanda. După 2-0 la pauză, gazdele s-au dezlănţuit la reluare şi au punctat de nu mai puţin de 8 ori!

Putea fi chiar 11-0 dacă ultima reuşită a lui PSV nu era anulată pentru o poziţie de ofsaid!

Umilinţa de astăzi nu este singura suferită de Feyenoord pe terenul uneia dintre cele mai mari rivale. Precedentul record negativ al echipei din Rotterdam fusese stabilit tot într-o întîlnire cu PSV, 2-7 în 1996.

1000 era cota acordată de bookmakeri  pentru un rezultat de 8-0 în cea de-a doua repriză a meciului de pe Philips Arena