INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MLS

VIDEO Meci decis la ultima fază de un gol înscris din propria jumătate » Mingea a luat o traiectorie de neimaginat

Mijlocașul Kellyn Ascota (28 de ani) a fost autorul unul gol incredibil în partida dintre Chicago Fire și CF Montreal, scor 4-3, din runda cu numărul #5 din Major League Soccer.

Articol de - Publicat duminica, 17 martie 2024 12:10 / Actualizat duminica, 17 martie 2024 13:15

Mijlocașul Kellyn Acosta (28 de ani) a fost autorul unul gol incredibil în partida dintre Chicago Fire și CF Montreal, scor 4-3, din runda cu numărul #4 din Major League Soccer.

Meciul a avut o desfășurare cu adevărat nebună. Oaspeții conduceau cu 2-0 încă din minutul 12, după ce Coccaro a înscris de două ori de la punctul cu VAR. Chiar înaintea pauzei, Chicago a redus din diferență prin Haile-Selassie.

Scene de thriller la Federația de Box » Și-au împărțit pumni și au aruncat cu scaune! Evenimentul a fost anulat
BOX

Yankov ('70) a dus scorul la 3-1, iar meciul părea deja rezolvat de oaspeți. Doar că, Edward avea să vadă cartonașul roșu în minutul 82, iar partidal a luat o întorsătură la care nimeni nu s-ar fi așteptat.

Gutierrez ('84) a înscris pentru 2-3, iar Cuypers (90+5) a marcat golul egalizator. Cei de la Chicago Fire nu s-au oprit aici și au continuat să atace, sperând la o victorie de pus în ramă.

În minutul 90+9, ultimul al prelungirilor, Kellyn Ascota a primit o pasă de la propriul portar. Fiind singurul jucător de câmp al gazdelor aflat în propria jumătate, acesta a vrut să trimită mingea spre careul advers.

Din cauza vântului, balonul care părea să se ducă în afara terenului a luat o traiectorie incredibilă și l-a bătut pe portarul Sirois, care se afla în zona punctului cu var și a încercat să prindă mingea, fără succes însă.

Fanii aflați pe stadionul Soldier Field din Chicago au înnebunit în momentul în care au văzut că mingea a intrat în poartă.

După primele 4 runde, Chicago Fire ocupă locul 9, cu 4 puncte, în timp ce Montreal se clasează pe 3, cu 7 puncte.

VIDEO. Gol incredibil marcat în ultimul minut al meciului dintre Chicago Fire și CF Montreal

Faza a făcut înconjurul lumii, iar reacțiile internauților nu au întârziat să apară.

„Sunt convins că aceasta nu este o ligă reală”
„Fotbal uimitor... dacă oamenii sunt supărați din cauza vântului, atunci ar trebui să urmărească un meci din Ecuador, care are altitudine mare și este nedrept pentru echipa adversă”
„Vă puteți da seama în reluare că Acosta a dat o pasă. Nici măcar nu se uita la poartă!”, au fost câteva comentarii lăsate pe platforma de socializare X.

Fosta iubită celebră a lui Stelea, detalii neștiute: „El era căsătorit atunci. Îl am și acum în suflet”
RELAȚIE
Son nu menajează pe nimeni după eșecul lui Tottenham, în care Drăgușin a greșit la două goluri: „De data aceasta a fost foarte, foarte dezamăgitor”
FULHAM - TOTTENHAM 3-0