INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL NASSR - INTER MIAMI

„Explozie” după ce echipa lui Ronaldo a zdrobit echipa lui Messi » Glumele care au „împânzit” internetul

Inter Miami - Al Nassr 0-6 (foto: Guliver/Getty Images) +16   FOTO
Inter Miami - Al Nassr 0-6 (foto: Guliver/Getty Images)

Articol de GSP - Publicat vineri, 02 februarie 2024 14:45 / Actualizat vineri, 02 februarie 2024 15:04

Al Nassr a câștigat meciul amical cu Inter Miami, scor 6-0, iar internetul a „explodat”.

Glumele au fost ceva la ordinea zilei pe rețele de socializare după ce Al Nassr zdrobit-o pe Inter Miami. Ronaldo nu a jucat deloc pentru saudiți, din cauza unei accidentări, în timp ce Messi a intrat în minutul 83, când echipa lui era condusă cu 0-6.

FOTO. Cele mai tari meme după Al Nassr - Inter Miami

Noua mascotă e echipei lui Ronaldo: echipa lui Messi
Doar uită-te la Cristiano. Fanii înfocați ai lui Messi plâng
+12 FOTO

Al Nassr a avut un start perfect de meci în amicalul de la Riad cu Inter Miami. Până în minutul 12 marcase de trei ori. Al Nassr și Inter Miami au organizat un amical în Riad, capitala Arabiei Saudite.

Însă fanii nu s-au putut bucura de un duel Cristiano Ronaldo – Messi. Portughezul e accidentat, iar starul argentinian a început meciul ca rezervă. Cu toate astea, suporterii au avut parte de un adevărat spectacol.

Al Nassr a avut un start incredibil de meci, în timp ce Inter Miami, cu Alba, Busquets și Suarez pe teren, nu a avut replică. Iar saudiții aveau 3-0 în minutul 12, grație golurilor lui Otavio (2), Talisca (10) și Laporte (12).

Iar reușita fostului fundaș de la Manchester City a fost una incredibilă. Spaniolul a executat o lovitură liberă de la 60 de metri și a decis să tragă la poartă. Mingea s-a dus perfect, direct în vinclu. Spre bucuria colegilor și a fanilor.

Golul l-a impresionat și pe Cristiano Ronaldo. Aflat în tribune, startul portughez s-a ridicat de pe scaun și a început să celebreze reușita colegului. În timp Messi a fost surprins uitându-se spre tabela de marcaj, fiind consternat de scor. Starul argentinian a intrat în minutul 83, la 0-6.

În repriza a doua, Al Nassr a mai marcat de trei ori. Talisca a punctat în minutele 51 și 73, iar Maran a înscris în 68.