INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIUL PUSKAS

O foarfecă, o cursă irezistibilă şi o bombă! FIFA a ales golurile anului 2012. Care e cel mai frumos?

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 30 noiembrie 2012 10:49

FIFA a anunţat care sînt cele 3 goluri care s-au calificat în finala pentru cel mai frumos gol al anului.

" Foarfeca" lui Falcao din partida disputată de Atletico Madrid contra celor de la America de Cali, cursa incredibilă a lui Neymar din Santos-Internacional şi bomba lui Miroslav Stoch, din Fenerbahçe-Gençlerbirligi, sînt goluri din care se va alege cîştigătorul premiului Puskas 2012. Lipseşte foarfeca extraordinară a lui Ibrahimovici, golul suedezului din partida cu Anglia venind prea tîrziu pentru selecţie.