INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AC MILAN - CHIEVO 1-0

Penalty cadou

Articol de - Publicat luni, 17 noiembrie 2008 00:00

Milan s-a chinuit teribil pe "San Siro", cîştigînd printr-un 11 metri inventat de arbitru

Avea dreptate Mourinho cînd a spus că "Milan primeşte prea multe penaltyuri şi aşa poate ţine pasul cu Inter". S-a întîmplat cu Siena, cu Napoli, iar povestea s-a repetat ieri. Alt penalty şi "rossonerii" au depăşit-o (1-0) pe Chievo, la care Pătraşcu nu a fost convocat.

Arbitrul De Marco a dat un 11 metri dubios la contactul dintre Kaka şi Bentivoglio, care a părut în afara careului. Brazilianul nu a mai ratat, cum o făcuse cu Napoli, şi AC Milan îşi continuă seria de 10 meciuri fără eşec începută după accidentarea lui Pirlo. Diferenţa putea fi însă mai clară, dacă Sorrentino nu salva la ocaziile avute de Pato, Jankulovski şi Seedorf.

PALERMO - INTER 0-2

Execuţie la 124 km/h!

Jose Mourinho rămîne lider cu Inter, după victoria (2-0) de la Palermo. După o repriză de chin, milanezii, în continuare fără Chivu, au rezolvat imediat după pauză. Ibrahimovici a fost iarăşi decisiv. Cel mai folosit jucător din Serie A, 1.631 de minute, a reuşit o "doppietta" de senzaţie, cu două "rachete" sol-aer, letale pentru Fontana, ajungînd la 7 goluri. Ultimul, dintr-o lovitură liberă de la marginea careului, a "explodat" sub transversală, cu 124 km/h!

Fundaș din Italia la Dinamo. Tratativele au intrat în linie dreaptă, urmează să fie prezentat

„Îmi fac testamentul!” » Cornel Dinu, izbucnire teribilă, după o decizie pe care o numește „TÂLHĂRIE”: „M-au nenorocit minciuna și nedreptatea”

Veste cutremurătoare în a doua zi de Euro: s-a stins la numai 26 de ani, după ce jucase admirabil în Belgia - Muntenegru!