INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA

VIDEO Peste Zubizarreta sau Victor Valdes! Abia adus pe Camp Nou, Claudio Bravo a intrat în istoria Barcelonei!

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 octombrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 04 octombrie 2014 22:23

În meciul pe care Barcelona l-a susţinut împotriva celor de la Rayo Vallecano, victorie 2-0, portarul Claudio Bravo a menţinut poarta intactă şi a doborît un record uluitor.

Este portarul cu cele mai multe minute consecutive fără gol primit din istoria clubului blaugrana.

Pello Maria Artola a păstrat neatinsă poarta Barcelonei, în sezonul 1977-1978, timp de 560 de minute. Claudio Bravo l-a depăşit în această seară. În vîrstă de 31 de ani, chilianul a avut un moment greu, în minutul 9, cînd s-a întins şi a salvat în extremis ocazia lui Alberto Bueno, dar nu a primit gol în 7 meciuri din 7, în La Liga.

Acum, recordul lui Bravo este la 633 de minute.

Cele două goluri ale Barcelonei au fost marcate de Messi şi Neymar, în minutele 35 şi 36. VIDEO AICI

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga