INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MLS

VIDEO Momente geniale în MLS! Un raton a intrat pe teren și s-a lăsat cu greu prins: „Când vom începe să ținem cu el?”

Articol de - Publicat joi, 16 mai 2024 14:08 / Actualizat joi, 16 mai 2024 14:30

Fanii prezenți la meciul Philadelphia Union - New York City (1-2) s-au amuzat copios în prima repriză.

În minutul 20, meciul a fost întrerupt câteva minute după ce un raton a păcălit vigilența forțelor de ordine și a reușit să intre pe teren, spre surprinderea tuturor.

+14 FOTO

Acesta a intrat pe teren, s-a oprit la marginea careului apoi a înaintat spre mijlocul terenului. „Trebuie să-i găsim o minge pentru că se mișcă foarte bine. Nu cred că am mai văzut ceva așa de bizar” s-au amuzat comentatorii.

Ratonul a alergat preț de un minut pe teren, până când cineva a venit cu un tomberon pentru a-l prinde. Și de aici a început o adevărat cursă. Ratonul nu s-a dat bătut și a alergat de la un cap la celălalt al terenului, în timp ce jucătorii priveau nedumeriți.

„E minunat! Când vom începem să ținem cu el? Hai, ratonule! Poți să ieși” strigau comentatorii partidei.

Într-un final, încolțit de 3-4 oameni, ratonul a fost prins, după ce prima dată a reușit să iasă de sub tomberon.

În momentul în care partida fost întreruptă, scorul era 1-0 pentru New York City FC, grație golului marcat de Martinez, în minutul 2. Până la pauză, Wolf a făcut 2-0, în minutul 45+2. Gazdele au redus din diferență în minutul 47, prin Carranza, dar nu a avut forța să mai înscrie și să egaleze.

VIDEO. Un raton a intrat pe teren la Philadephia Union - New York City FC

Scandal imens la finala Juventus - Atalanta! Antrenorul s-a dezbrăcat, a atacat arbitrul și a fost scăpat din brațe de jucători! „O să-ți smulg urechile. O să vin și o să te pocnesc în față!”
CUPA ITALIEI

Ultrașii FCSB știu numele fotbaliștilor cu care negociază Becali și exultă: „5 ani nu ne bate nimeni!”
Al Hilal câștigă Cupa Regelui! Cristiano Ronaldo a plâns în hohote după ce a rămas fără trofeu cu Al Nassr

Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”

De asta a fost mazilit?! Ce a putut să facă în vestiar jucătorul plecat de la Dinamo