INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

Raul a reuşit primul hattrick pentru Schalke. Deac, doar rezervă

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 noiembrie 2010 00:00

La 33 de ani, Raul a reuşit un hattrick în poarta celor de la Werder Bremen, conducîndu-şi echipa spre victorie (4-0). Cu această evoluţie, spaniolul şi-a dublat numărul de goluri marcate pentru nemţi, în acest sezon.

După ce a marcat în minutele 45, 56 şi 71, fostul galactic a fost înlocuit cu Jurado, în minutul 79. Deac a rămas pe banca de rezervă tot timpul meciului. Cu 5 minute înainte de final, jucătorul oaspeţilor, Bargfrede a primit al doilea cartonaş galben şi Werder a rămas în inferioritate numerică.

Legenda clubului Real Madrid a ajuns la Schalke în vara aceasta, după ce şi-a încheiat contractul cu formaţia de pe stadionul Santiago Bernabeu.

Coleg cu românul Ciprian Deac, Raul nu a putut să îşi ajute foarte mult echipa în acest sezon, aceasta adunînd doar 13 puncte în 13 etape.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”