INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AUDI CUP

Tottenham - Bayern 6-5 d.p., REAL MADRID - FENERBAHCE 5-3 // VIDEO+FOTO Tottenham a câștigat trofeul Audi Cup pe teritoriul lui Bayern + Opt goluri în finala mică

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 iulie 2019 22:29

Tottenham s-a impus în turneul amical Audi Cup în finala disputată cu Bayern, 6-5 la penalty-uri, după 2-2 în timpul regulamentar de joc.

Turneul s-a disputat pe Allianz Arena, iar la ultimul act au asistat 76.500 de spectatori. Finala mică a fost câștigată de Real Madrid, 5-3 cu Fenerbahce.

Tottenham - Bayern 2-2, 6-5 d.p.

• Au marcat în timpul regulamentar: Lamela 19, Eriksen 59 / Arp 61, Davies 82
  • La penalty-uri au transformat Alderweireld, Kane, Son, Roles, Skipp, Tanganga / Alcantara, Muller, Sanches, Lewadowski, Singh și au ratat Eriksen / Alaba, J. Boateng

Vezi AICI VIDEO de la meci!

Tottenham: Lloris - Walker-Peters, Sanchez, Vertonghen, Rose - Winks, Sissoko - Lamela, Dele, N'Koudou - Lucas Moura
Au mai jucat: Alderweireld, Eriksen, Foyth, Gazzaniga, Georgiou, Marsh, Kane, Role, Skipp, Son, Tanganga, White

Bayern: Neuer, Kehl, Pavard, Sule, Davies - Will, Tolisso - Nollenberger, Johansson, Singh - Arp
Au mai jucat: Alaba, Alcantara, Boateng, Coman, Lewandowski, Mihajlevic, Muller, Sanches, Ulreich, Zylla

Real Madrid - Fenerbahce 5-3

• Au marcat: Benzema 12, 27, 53, Nacho 62, Mariano 80 / Rodrigues 6, Dirar 35, Tufan 59

Real Madrid: Navas - Odriozola, Nacho, Varane, Marcelo -Isco, Valverde, Kroos - Vinicius, Benzema, Hazard
Au mai jucat: Lunin - Lucas, De La Fuente, Carvajal, Mariano, Gutierrez, Rodrygo, Modric, Kubo, Seoane

Fenerbahce: Bayndir - Saglam, Reyes, Siqueira, Dirar - Potuk, Tufan, Kadioglu, Rodrigues - Muriqi, Kruse
Au mai jucat: Akbulut, Moses, Isla, Tunc, Ekici, Frey, Sayyadmanesh

Real Madrid și Fenerbahce s-au duelat pentru locul 3 la Audi Cup, iar trupa lui Zinedine Zidane a avut câștig de cauză, scor 5-3.

Turcii au deschis scorul în minutul 6, prin golul lui Rodrigues, dar Benzema a reușit o dublă (min. 12, respectiv 27) și Real Madrid a preluat conducerea.

Totuși, cu zece minute înainte de finalul primei reprize, Dirar a punctat în poarta madrilenilor și a stabilit scorul la pauză, 2-2.

În partea secundă a jocului, Benzema a marcat din nou pentru Real, în minutul 53, dar după doar șase minute Tufan a restabilit egalitatea.

Nacho și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 62, iar partida a fost decisă în minutul 80, de către Mariano, jucător intrat în locul lui Benzema.

Astfel, Real Madrid a câștigat cu scorul de 5-3 și s-a clasat pe locul 3 la Audi Cup.

VEZI ȘI:

Cine e The Best? FIFA a anunțat câte 10 nominalizați pentru jucătorul și antrenorul anului!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Cine rămâne în Superligă, cine pică în Liga 2 » CALCULE la retrogradare în timp real

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga