INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Real Madrid, salvată din nou de Benzema » Victorie smulsă în ultimele minute cu Rayo Vallecano

Karim Benzema // Foto : Imago

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 februarie 2022 10:00 / Actualizat duminica, 27 februarie 2022 11:44

Real Madrid s-a impus la limită, scor 1-0, pe terenul lui Rayo Vallecano, în etapa cu numărul 26 din La Liga. Karim Benzema (34 de ani) a fost din nou decisiv pentru madrileni, care păstrează un avans considerabil în fruntea ierarhiei.

Karim Benzema a ajuns la cota 19 în acest sezon, după ce a marcat golul decisiv al lui Real Madrid pe terenul lui Rayo. Francezul a marcat în minutul 83, din pasa lui Vinicius. Madrilenii își consolidează poziția de lider, cu un avans de 9 puncte în fața lui FC Sevilla.

Primul fotbalist dispărut pe front în Ucraina! Avea doar 21 de ani și era comandant de tanc
RĂZBOI ÎN UCRAINA

Benzema, din nou decisiv pentru Real Madrid

Portarul gazdelor, Luca Zidane, fiul marelui „Zizou”, le-a dat mari bătăi de cap madrilenilor. Asensio putea deschide scorul încă din primul minut de joc, însă francezul a avut o intervenție excelentă.

Casemiro a marcat pentru Real în minutul 39, însă golul a fost anulat pentru ofsaid, după consultarea cu VAR. „Los Blancos” au dat lovitura în minutul 83, după o fază superbă reușită de Benzema și Vinicius, finalizată de atacantul francez.

Real Madrid, avans confortabil în La Liga

După această victorie, Real Madrid se distanțează la 9 puncte de FC Sevilla, ocupanta locului 2. Trupa antrenată de Julen Lopetegui va avea parte de o partidă de foc în această rundă, contra rivalei locale Betis.

Rezumat VIDEO. Rayo Vallecano - Real Madrid 0-1

Roman Abramovich renunță la Chelsea: „Le ofer lor clubul, e cea mai bună soluție”

Faza zilei în Premier League: a driblat portarul, apoi s-a făcut de râs!

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”