INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  NAPOLI-ROMA 2-0

Roma, cu Lobonţ titular, a pierdut la Napoli, 0-2

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 octombrie 2010 00:00

Formaţia Napoli, adversara Stelei în Liga Europa, a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa AS Roma, care joacă în grupa E a Ligii Campionilor alături de CFR Cluj, într-un meci contând pentru etapa a VI-a din campionatul Italiei.

Golurile au fost marcate de Marek Hamsik, în minutul 72 şi Juan (autogol), în minutul 83.

Napoli:
26. De Sanctis - 14. Campagnaro (77. Sosa 90+3), 28. Cannavaro, 6. Aronica - 11. Maggio, 5. Pazienza, 23. Gargano (21. Yebda '71), 8. Dossena (18. Zuniga '80)- 17. Hamsik, 22. Lavezzi - 7. Cavani. Antrenor: Walter Mazzarri.

AS Roma: 1. Lobonţ - 77. Cassetti, 4. Juan, 29. Burdisso, 2. Cicinho (87. Rosi '73) - 7. Pizarro, 16. De Rossi, 17. Riise, 94. Menez (33. Brighi '46) - 10. Totti, 22. Borriello (9. Vucinici '67). Antrenor: Claudio Ranieri.

Napoli este adversara formaţiei Steaua în grupa K a Ligii Europa. În primul meci, Napoli şi Steaua au remizat, la Bucureşti, scor 3-3, returul urmând să aibă loc în Italia, în 15 decembrie.

AS Roma este adversara echipei CFR Cluj în grupa E a Ligii Campionilor. În primul meci, AS Roma a învins CFR Cluj, scor 2-1, returul urmând să aibă loc la 8 decembrie, la Cluj-Napoca.

Mediafax

Napoli:

Mediafax

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă