INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MLS

VIDEO Show făcut de Messi și Luis Suarez în MLS: Inter Miami s-a distrat cu rivala din Florida! Messi a marcat cu pieptul și cu capul

Articol de - Publicat duminica, 03 martie 2024 09:42 / Actualizat duminica, 03 martie 2024 09:49

Inter Miami s-a distrat în meciul cu Orlando City, 5-0, în etapa a 3-a din MLS. Lionel Messi și Luis Suarez au făcut show.

Trupa lui Tata Martino, cu Messi, Suarez, Busquets și Alba în echipă, continuă forma excelentă din acest sezon. A ajuns la 7 puncte în 3 etape, după o victorie spectaculoasă în duelul cu rivala din Florida, Orlando City.

Scandal imens în La Liga: Real Madrid marcase golul victoriei, dar arbitrul a fluierat finalul meciului! „Galacticii” au sărit pe arbitru, Bellingham a văzut ROȘU!
VALENCIA - REAL MADRID 2-2

VIDEO. Inter Miami, show cu Orlando City

Cu foștii jucători ai Barcelonei titulari, Inter Miami avea 2-0 în minutul 11. Luis Suarez a arătat că încă este golgeterul de care se temea toată Europa și a punctat rapid, în minutele 4 și 11. În minutul 30, uruguayanul a trecut la serviciu și i-a pasat lui Robert Taylor, care a făcut 3-0.

La pauză putea fi 4-0, dar al treilea gol al lui Suarez a fost anulat de VAR pentru ofsaid.

În partea secundă a venit rândul lui Lionel Messi să iasă în evidență, argentinainul reușind o dublă. Primul gol al său a venit în minutul 57, când a trimis mingea în poartă cu pieptul, după o respingere greșită a unui adversar. După 5 minute, decarul lui Inter Miami a marcat cu capul, după centrarea lui Suarez.

Cu acest rezultat, Inter Miami ajunge la 7 puncte, fiind neînvinsă în primele 3 etape. Și are un golaveraj excelent: 8 goluri marcate și doar unul primit.

„A fost un meci perfect, am avut o prestație incredibilă. Știam că va fi un meci intens, pentru că cei de la Orlando joacă așa, luptă și sunt multe contacte tari. Am avut noroc că am marcat repede primul gol, iar asta a schimbat fața jocului. Am găsit mult mai ușor spații și jocul a fost diferit față de ce ne așteptam.

Suntem un grup puternic. Putem să luptăm și o vom face. E important să avem un start bun”, a declarat Lionel Messi după meci.