INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  WBA-NEWCASTLE 4-2

Tamaș merge mai departe cu WBA în FA Cup

Articol de - Publicat sambata, 23 ianuarie 2010 00:00

Fundașul român Gabriel Tamaș a fost integralist în meciul pe care echipa sa, West Bromwich Albion, l-a cîștigat azi în împotriva celor de la Newcastle United, 4-2, acasă, pe stadionul "The Hawthorns", calificîndu-se în runda a cincea a FA Cup.

Golurile au fost marcate de J. Olsson (17), Dorrans (31, 73 ambele din penalty) şi Thomas (76). Pentru oaspeţi a înscris Carroll (62, 90). Newcastle a jucat în zece din minutul 72, cînd Taylor a fost eliminat.

Cele două echipe s-au întîlnit lunea trecută și în campionat, unde s-a înregistrat o remiză, 2-2, cu Tamaş de asemenea titular.

270 de minute a jucat Tamaș la WBA, fiind integralist în toate cele trei meciuri disputate pînă acum la WBA, două în Championship şi unul în FA Cup

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”