INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Al doilea meci nebun în 5 zile » Torino a condus-o pe Milan cu 2-0 și a ratat un penalty » Ce s-a întâmplat după pauză i-a extaziat pe fanii rossonerilor

Articol de GSP - Publicat marti, 17 ianuarie 2017 09:25

Torino și AC Milan au terminat la egalitate, 2-2, într-unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din Serie A.

După jumătate de oră, Torino conducea deja cu 2-0, grație golurilor marcate de Belotti, în minutul 21, și de Benassi, în minutul 26. În plus, în minutul 32, torinezii au avut penalty, dar Donnarumma a apărat șutul lui Ljajici.

După pauză, milanezii au revenit și au marcat de două ori în cinci minute. Bertolacci a redus din diferență în minutul 55, iar Bacca a stabilit scorul final în minutul 60.

Vezi AICI VIDEO

După 19 meicuri, cu unul mai puțin decât rivalele sale, Milan este pe 5, cu 37 de puncte. Torino este pe locul 9, având 30 de puncte.

Cele două formații s-au duelat și în urmă cu 5 zile, în Cupa Italiei. Și atunci, AC Milan a revenit după ce la pauză era condusă cu 1-0, impunându-se cu 2-1.