INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA ANGLIEI

VIDEO Arsenal a cîştigat derby-ul cu Liverpool din optimile Cupei Angliei!

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 februarie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 16 februarie 2014 21:37

Arsenal Londra s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei după ce a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Liverpool, în optimile competiţiei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Alex Oxlade-Chamberlain '16 şi Lukas Podolski '47.  Pentru Liverpool a înscris Steven Gerrard, în minutul 59, din penalty.

VIDEO cu golurile din Arsenal - Liverpool

Meciul Brighton (D2) - Hull City se va disputa luni, iar întîlnirea Sheffield Wednesday (D2) - Charlton Athletic (D2), ce era programată sîmbătă, a fost amînată din cauza terenului impracticabil.

În sferturile de finală ale Cupei Angliei s-au mai calificat echipele Sunderland, Wigan Athletic (D2), Manchester City, Everton şi Sheffield United (D3).

Ultrașii FCSB știu numele fotbaliștilor cu care negociază Becali și exultă: „5 ani nu ne bate nimeni!”
Al Hilal câștigă Cupa Regelui! Cristiano Ronaldo a plâns în hohote după ce a rămas fără trofeu cu Al Nassr

Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”

De asta a fost mazilit?! Ce a putut să facă în vestiar jucătorul plecat de la Dinamo