INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA

VIDEO Barcelona zburdă în La Liga » Hat-trick Messi în victoria cu 5-1 în fața lui Rayo Vallecano

Articol de GSP - Publicat joi, 03 martie 2016 23:40

Barcelona face spectacol în La Liga, 5-1 cu Rayo Vallecano, și nu pare să aibă cum să rateze titlul în acest sezon.

Echipa lui Luis Enrique s-a distrat în această seară la Vallecano. Rakitici (22) și Messi (23) au rezolvat partida în numai două minute, în timp ce eliminarea lui Llorente înainte de pauză a anulat orice speranță pentru gazde.

Click aici pentru VIDEO!

După pauză Messi și-a completat hat-trick-ul (53, 72), ajungând la 19 goluri în campionat. Deși se aflau în inferioritate, gazdele au reușit să puncteze și ele prin Manucho (57). Rayo a rămas în nouă, după ce Iturra a văzut roșu pentru un fault în propriul careu, însă Suarez a ratat lovitura de pedeapsă (69). Arda Turan a închis tabela cu 5 minute înainte de pauză.

Barcelona își menține avansul de 8 puncte față de Atletico și 12 față de Real Madrid și se poate concentra liniștită pe câștigarea Ligii Campionilor.