INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AMICAL

VIDEO Brazilia - Columbia 1-0 » Căpitanul Neymar a adus victoria pentru Dunga!

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 septembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 06 septembrie 2014 10:18

Noul selecţioner al Braziliei, Carlos Dunga, şi-a început bine noua aventură pe banca "selecao", cu o victorie în amicalul împotriva Columbiei, 1-0. Neymar a purtat banderola de căpitan.

Ultima experienţă a lui Dunga pe banca Braziliei nu a fost tocmai plăcută, fostul internaţional brazilian fiind contestat vehement după eliminarea Braziliei din "sferturile" CM 2010, pentru stilul mult prea defensiv al echipei.

Cu 70.000 de suporteri în tribunele stadionului din Miami, Brazilia a început bine şi a deschis scorul prin atacantul lui Atletico Mineiro, Diego Tardelli, însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Deşi au avut multe ocazii, brazilienii au marcat golul victoriei abia în minutul 83, căpitanul naţionalei "auriverde" învingîndu-l pe Ospina din lovitură liberă.

VEZI VIDEO!

Brazilia: Jefferson - Filipe Luis, David Luiz (Marquinhos - 80' ), Miranda, Maicon, Luiz Gustavo (Fernandinho - 45' ), Willian (de Barros Ribeiro - 72' ), Oscar (Coutinho - 72' ), Ramires (Mendes Trindade - 45' ), NeymarTardelli (Robinho - 77' )

Columbia: Ospina - Zuñiga (Mejía - 73' ), Zapata, Valdés, Armero, Leão Ramírez (Arias - 45' ), Rodríguez (Falcao - 77' ), Sánchez (Ramos - 85' ),  Cuadrado, Martínez (Guarín - 65' ), Gutiérrez (Bacca - 65' )