INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO Cu Ștefan Radu titular, Lazio s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei » Pierdere importantă pentru viitoarea adversară a FCSB-ului

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 decembrie 2017 09:22

Lazio, viitoarea adversară a FCSB-ului din "16-imile" Europa League, s-a calificat marți seara în semifinalele Cupei Italiei după ce a învins-o la limită pe Fiorentina, 1-0.

Unicul gol al partidei a venit în minutul 6, atunci când Lulici l-a învins elegant pe Dragowski după ce fusese angajat perfect de Milinkovici-Savici.  VIDEO

Ștefan Radu a fost titular pentru laziali, evoluând pe toată durata partidei.

Lazio l-a pierdut încă din prima repriză pe atacantul ecuadorianul Felipe Caicedo, care s-a accidentat în minutul 26 și nu a mai putut continua partida din cauza unor probleme musculare. Acesta a fost înlocuit cu Ciro Immobile.

Echipa de start a lui Lazio: Strakosha - Bastos, de Vrij, Șt. Radu - Basta, Parolo, Lucas Leiva, Milinkovici-Savici (87. L. Alberto), Lulici - F. Anderson (59. J. Lukaku), Caicedo (26. Immobile)
Antrenor: Simone Inzaghi

Lazio e viitoarea adversară a FCSB-ului din grupele Europa League, cele două urmând să se înfrunte în dublă manşă, pe 15 şi 22 februarie.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”