INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO Declin fără sfârșit pentru Borussia » Dortmund a pierdut și cu Stuttgart, 1-2, și are un sezon de coșmar

Imaginea deznădejdii în rândul jucătorilor Borussiei după înfrângerea de la Stuttgart // FOTO: Reuters +8   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 noiembrie 2017 23:34

Borussia Dortmund a început entuziasmant sezonul în Bundesliga, dar nimeni nu avea să anticipeze declinul în care a intrat echipa în ultimele două luni.

Astăzi, Borussia a suferit o nouă înfrângere în campionat, pierzând pe terenul lui VFB Stuttgart, scor 1-2.

Akolo a marcat pentru Stuttgart în minutul 5, iar Borussia a egalat prin Philipp, în minutul 45+3.

Brekalo a marcat golul victoriei echipei "șvabe" în minutul 51, iar Borussia a ajuns la patru eșecuri în ultimele cinci meciuri din campionat.

VIDEO cu golurile partidei

Galben-negrii sunt pe locul 3, cu 20 de puncte, iar Bayern s-ar putea distanța la nouă puncte dacă o învinge sâmbătă pe Augsburg. Pe doi e Leipzig, cu 22 de puncte.