INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Etapa surprizelor în Spania » Real Madrid profită de paşii greşiţi făcuţi de rivale

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 octombrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 20 octombrie 2013 11:14

Etapa a 9-a în La Liga a fost runda surprizelor. Real Madrid a profitat de paşii greşiţi ai rivalilor şi s-a apropiat la 3 puncte de Barcelona.

Madrilenii au învins 2-0 pe Malaga, prin golurile lui Di Maria, la prima reuşită din acest sezon, şi Cristiano Ronaldo. Victoria îi aduce pe jucătorii lui Ancelotti la doar 3 puncte de Barcelona, iar etapa viitoare este programat El Clasico.

Vezi rezumatul Real - Malaga 2-0

Liderul Barcelona s-a împiedicat surprinzător la Osasuna, scor 0-0. Catalanii n-au reuşit un meci strălucit, prima ocazie ratată fiind pe finalul primei reprize. Messi a intrat în minutul 68, dar n-a reuşit să aducă echipei sale victoria.

Vezi rezumatul Osasuna - Barcelona 0-0

Etapă neagră şi pentru Atletico Madrid. Trupa lui Simeone a pierdut la Espanyol, 0-1, Torje nici măcar rezervă la gazde. A fost primul pas greşit pentru Atletico, după 8 victorii consecutive în La Liga.

Vezi rezumatul Espanyol - Atletico 1-0