INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ATLETICO MADRID - BETIS SEVILLA 2-0

VIDEO Falcao şi Filipe Luis au adus victoria lui Atletico în faţa lui Betis, în Cupa Regelui

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 18 ianuarie 2013 19:26

Atletico Madrid a învins aseară pe Betis Sevilla, (2-0) în prima manşă a sferturilor Cupei Regelui Spaniei în meciul disputat pe "Vicente Calderon".

Deşi Betis a prestat un joc bun, ratînd mai multe ocazii, Radamel Falcao cu reuşita din minutul 11, completat de Filipe Luis, 12 minute mai tîrziu, o fac pe Atletico favorită pentru a trece mai departe. Pentru atacantul columbian în vîrstă de 26 de ani a fost al 58-lea gol marcat în 70 de partide pentru Atletico.

VIDEO Rezumatul partidei Atletico Madrid - Betis Sevilla

Partida retur va avea loc pe 24 ianuarie, în Andaluzia. Dacă se vor califica, madrilenii vor întîlni în semifinale cîştigătoarea înfruntării dintre Sevilla şi echipa românului Cristi Săpunaru, Real Zaragoza, partidă încheiata nedecis în tur scor 0-0.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga