INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JUVENTUS - AS ROMA 3-0

VIDEO Fără adversar » Juventus a spulberat Roma, 3-0, şi are 8 puncte avans în Serie A

Articol de GSP - Publicat luni, 06 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat luni, 06 ianuarie 2014 09:49

Juventus defilează în Serie A, unde e lider autoritar cu 8 puncte avans faţă de urmăritoare, şi se îndreaptă spre cel de-al treilea titlu consecutiv.

"Nerazzurrii" s-au impus ieri cu 3-0 în derby-ul cu AS Roma, principala contracandidată în lupta pentru cîştigarea campionatului. Romanii erau neînvinşi în primele 17 etape, însă n-au reuşit să îi facă faţă campioanei.

Click aici pentru VIDEO!

Gazdele au deschis scorul în minutul 17 prin Vidal, care a înscris din apropiere, după o pasă excelentă a lui Tevez. Bonucci a înscris şi el imediat după pauză, fructificînd centrarea perfectă a lui Pirlo, în timp ce Vucinici a transformat o lovitură de pedeapsă în minutul 77.

Roma a terminat partida în nouă jucători, De Rossi (75) şi Castan (76) fiind eliminaţi. Bogdan Lobonţ a fost doar rezervă la oaspeţi.