INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  NEWCASTLE - CHELSEA 3-2

VIDEO Final fatal » Chelsea a pierdut în ultimul minut cu Newcastle. Cît mai rezistă Benitez?

Articol de - Publicat duminica, 03 februarie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 02 februarie 2013 22:42

Chelsea lui Rafa Benitez pierde în ultimul minut după ce conduce cu 2-1.

Miercuri, Chelsea a avut 2-0 în deplasare, la Reading, şi tot n-a învins. A fost egalată în al patrulea minut de prelungire. Ieri, trei zile mai tîrziu, albaştrii au condus cu 2-1 la Newcastle, după două goluri splendide ale lui Lampard şi Mata, dar la sfîrşit au sărbătorit adversarii.

Click aici pentru VIDEO!

Moussa Sissoko, atacantul transferat de Newcastle de la Toulouse în ianuarie, a întors meciul de unul singur. A egalat, 2-2 (68), profitînd de eroarea lui Cech, care a respins în faţă, şi l-a crucificat pe goalkeeperul londonezilor cu un şut puternic pe contre-pied. Era minutul 90 la debutul lui Sissoko pe St. James' Park.

Rafa Benitez ar trebui să reziste la Chelsea pînă în vară. Atît e contractul său. În acest ritm însă, patronul Abramovici îl poate demite în orice clipă.