INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA LIGII ANGLIEI

VIDEO+FOTO Arsenal a eliminat-o pe Chelsea din Cupa Ligii! Ciocnire spectaculoasă în finală

Articol de GSP - Publicat miercuri, 24 ianuarie 2018 23:47

Arsenal s-a calificat în finala Cupei Ligii după ce a învins în returul penultimului act al competiției pe Chelsea, scor 2-1, după 0-0 în tur.

Formația lui Conte a deschis scorul repede prin Hazard, în minutul 7, dar Rudiger, 5 minute mai târziu, și-a trimis mingea în propria poartă și a egalat pe tabela de marcaj.

"Tunarii" au dat lovitura în minutul 60 prin Xhaka, cel care a împins în poartă o minge din 6 metri.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Pe 25 februarie Arsenal va juca în finala Cupei Ligii cu Manchester City, după ce "cetățenii" au trecut în ambele manșe de Bristol City, scor 2-1 și 3-2.

Echipele de start:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Wilshere, Elneny, Xhaka - Ozil, Lacazette, Iwobi

Chelsea: Caballero - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses, Kante, Bakayoko, Alonso - Willian, Pedro - Hazard