INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO+FOTO Boxing Day fără surprize! Arsenal, United, City și Chelsea au mers perfect! Campioana a pierdut din nou, iar Mhitaryan a reușit un supergol

Articol de GSP - Publicat luni, 26 decembrie 2016 10:44

A doua zi de Crăciun a adus cu ea și o tradiție bine cunoscută în fotbalul englez. "Boxing Day" și-a consumat azi un nou episod, fără vreun derby între echipele mari.

Arsenal, Chelsea, Manchester United și City n-au făcut niciun pas greșit și și-au câștigat meciurile. Remarcatul zilei a fost Mhitaryan, care a reușit un gol fabulos pentru United.

De partea cealaltă, campioana Leicester a pierdut cu Everton, scor 0-2, și a coborât până pe locul 16, cu 17 puncte.

Liderul din Premier League e Chelsea, care are 46 de puncte după 18 etape. Pe poziția secundă e City, cu 39 de puncte și podiumul e încheiat de Liverpool, cu 37 de puncte, care va avea meci mâine cu Stoke, de la ora 19:15.

Mirallas 51, Lukaku 90

Manchester United - Sunderland  3-1 (VIDEO)

*oaspeții au ratat un penalty în minutul 37 prin Benteke
** gazdele au făcut două schimbări în primele 14 minute. Janmaat s-a accidentat în minutul 4 și a fost înlocuit cu Zuniga, iar Behrami s-a rupt în minutul 14 și i-a lăsat locul lui Deeney

Watford: Gomes - Kaboul, Prodl, Britos Cabrera - Janmaat, Behrami, Guedioura, Holebas - Amrabat, Capoue - Ighalo

Cyrstal Palace: Hennessey - Kelly, Dann, Delaney, Ward - Flamini, Cabaye - Zaha, Puncheon, Townsend - Benteke